Annie Spratt /Unsplash | CC0

„UCZESTNICZĘ  WSPÓLNOCIE  KOŚCIOŁA”

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna                                                                                                     21 IV 2024

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza inicjujący Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich Rodziców, o godz. 13.00
  • W cyklu miesięcznym Eucharystia z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy i Służby Zdrowia
    o godz. 15:30
  • Nieszpory o godz. 17.30
  • Katecheza dla kandydatów do S. Małżeństwa o godz. 19:30
  1. W tygodniu:
    – środa   – 2   rocznica konsekracji biskupiej Księdza Biskupa Macieja Małygi
    – w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby  w Kościele.
  2. Jutro gościć będziemy: Radio Maryja, Telewizję TRWAM oraz Rodzinę Radia Maryja. Tematem wiodącym będą Rycerze Kolumba w świecie
    i naszej Ojczyźnie transmitowana przez Telewizję „Trwam” i Radio Maryja
    Początek transmisji – przywitanie i wprowadzenie w temat dnia o godz. 17:30.
    Msza św.  o godz. 18.20.
    W dalszej części Rozmowy Niedokończone w Radiu Maryja  o godz.21:30
  3. Nabożeństwa:
  • Poniedziałek – Nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30
  • Środa – Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18.00
  • Czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. do godz. 20.00
  • Piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, o godz. 18.00
  1. W bieżącym tygodniu wspominamy:
  • Wtorek- św. Wojciecha, Uroczystość
  • środa- św. Jerzego
  • czwartek – św. Marka Ewangelisty
  1. Próby przed I Komunią św.:

– SP 90 i pozostałe: wrotek (23.04), godz. 17.00
– ZSP nr 21: czwartek (25.04), godz. 17.00

1. Wyjazd na pielgrzymkę do Włoch w czwartek o godz. 15.00. Informujemy, że zwolniło się jedno miejsce.
  2. Rycerze Kolumba przy naszej Parafii organizują Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu
    27.IV, br  Są jeszcze wolne miejsca w autokarze.  Zapisy  na wyjazd w Kawiarence.
  3. Spotkanie Formacyjne:
  • Katolicki Klub Seniora: wtorek, godz. 8.30
  • Mini straci starsi i Lektorzy o godz. 19:15
  • Scholka dziecięca: sobota, godz. 10.00
  • Krąg biblijny: środa, godz. 19.15
  • Chór parafialny: wtorek, godz. 19.15 i piątek, godz. 18.15
  1. W Kawiarence w Rotundzie nabyć można nabyć prasę, czasopisma, książkę katolicką, dewocjonalia.

DZIEŃ MĘCZEŃSTWA Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Główne obchody odbywają się corocznie 29 kwietnia w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za przyczyną św. Józefa Kaliskiego. W tym roku Mszy św. w dniu 29.04. o godz. 12.00 w sanktuarium św. Józefa będzie przewodniczył i homilię wygłosi biskup toruński Wiesław Śmigiel.

PRZED NAMI – WYDARZENIA i PIELGRZYMKI ARCHIDIECEZJALNE:
● II Kongres Wieczystej Adoracji we Wrocławiu: 10-12 maja 2024 r. Eucharystia źródłem jedności – pod takim hasłem odbywa się tegoroczny Kongres Wieczystej Adoracji, organizowany przez telewizję EWTN Polska.
Zapraszamy na wykłady i panele ze znamienitymi specjalistami, podczas których wystąpią m.in. ks. prof. Robert Skrzypczak, ks. prof. Tadeusz Guz, ks. prof. Dariusz Oko, Mniszka Klaryska od Wieczystej Adoracji i dwudziestu znanych Państwu z naszych programów, znamienitych prelegentów. Mszom św. przewodniczyć będą: abp Józef Kupny, bp Andrzej Siemieniewski i bp Maciej Małyga, a podczas nabożeństwa adoracyjnego, homilię wygłosi bp Jacek Kiciński. Specjalny blok poświęcimy św. Andrzejowi Boboli jako patronowi Polski. Kongres odbywa się od 10-12 maja we wrocławskiej katedrze, kościele Uniwersyteckim, auli PWT. Szczegóły: kongres.ewtn.pl

PRZED NAMI – WYDARZENIA i PIELGRZYMKI ARCHIDIECEZJALNE:
● Pielgrzymka Mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowa:  sobota – 11.05.2024 r. (Plakat i szczegóły wysłałem w komunikatach 8 marca 2024 r)
● Pielgrzymka Świata Ludzi Pracy do Henrykowa: niedziela – 19.05.2024 r.
● Pielgrzymka Margartek i Apostolatu Dwunastka do Milicza (parafia św. Anny): sobota – 13 lipca 2024 r.
● Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę3-10 sierpnia 2024 r.
● Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca i Czcicieli Matki Bożej do Henrykowa: sobota 17 .VII 2024 r.
● Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin, Opiekunów i Przyjaciół do Henrykowa: sobota 24.VIII. 2024 r.
● Procesja ulicami Wrocławia z relikwiami św. Stanisława i Dorotyniedziela – 15 września 2024 r.
● Czuwanie duchowieństwa i wiernych Archidiecezji wrocławskiej na Jasnej Górze20 września 2024 r.
● Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy: sobota – 12.10.2024 r.
● Centralne Uroczystości Odpustowe w Trzebnicy:13.10.2024 r. godz. 11.00.