Annie Spratt /Unsplash | CC0

„Wierzę w Kościół Chrystusowy”

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
29 I 2023

1. Dzisiaj
  • W dzisiejsza niedzielę – 29 stycznia – przypada na naszą Parafię Dzień Wieczystej Adoracji. Ten dzień kalendarzowy to również kolejna rocznica odprawionej pierwszej Mszy na tym miejscu 29.I.1984r. o godz. 11 Tę Adorację o charakterze dziękczynnym  rozpoczniemy o godz. 14.00 i będzie trwała do godz. 18:00
  • Wieczorna Liturgia Godzin – Nieszpory o godz. 17.30
  • Zbiórka do puszek na rzecz klasztorów kontemplacyjnych.

Wzorem lat ubiegłych, tak i w tym roku Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, prosi o zorganizować w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiego w niedzielę 29 stycznia 2023 r., okolicznościowej zbiórki do puszek na potrzeby klasztorów sióstr klauzurowych oraz Ośrodka Adopcyjnego w naszej Archidiecezji.

• Spotkanie z rodzicami dzieci klas IV, w związku z rocznica I Komunii św., dzisiaj o godz. 11.30
  • Doroczny Opłatek dla Pań i Panów , którzy fizycznie pracowali  przy budowie kościoła wraz jego zapleczem o godz. 19:30 w kawiarence. Serdecznie zapraszamy !
  1. W bieżącym tygodniu przezywamy:
  • wtorek – św. Jana Bosko, kapł.
  • czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Porządek Mszy św.: 6.30, 8.30, 17.00, 18.30, 20.00. Na każdej Mszy św. poświecenie „Gromnic”. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego.
  • piątek – św. Błażeja, bpa – na każdej Mszy św. błogosławieństwo świecami ku czci św. Błażeja. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.
  • sobota – 4 lutego – Patronalne Święto Sióstr Adoratorek, które posługują w naszej parafii.
  1. Nabożeństwa:
  • poniedziałek – do św. Józefa –   18.00
  • środa – Nowenna do NMP – godz. 18.00
  • czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu – po Mszy św. wieczornej go godz. 20.00
  • piątek – do Miłosierdzia Bożego – godz. 18.00.
  1. Wizyta Duszpasterska „kolęda” ” w tym tygodniu:
Poniedziałek (30 stycznia) od godz. 17.00 Orzechowa 54-60 (parzyste)

Jabłeczna 8-14 (parzyste)

Wtorek  (31 stycznia) od godz. 17.00 Jabłeczna 16-30 (parzyste)
Środa (1 lutego) od godz. 17.00 Jabłeczna 32-38 (parzyste)

Jabłeczna 7-13 (nieparzyste)

Czwartek (2 lutego) od godz. 17.00 Nie będzie „kolędy”
Piątek (3 lutego) od godz. 17.00 Jabłeczna 15-29 (nieparzyste)
Sobota (4 lutego) od godz. 12.00  „kolęda” dodatkowa

Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty  o 12.00.

Jeśli ktoś – z różnych przyczyn – nie mógł przyjąć „kolędy” w wyznaczonym terminie, może zaprosić księdza na „kolędę dodatkową”, którą odbędzie się 4 lutego od godz. 12.00.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.                                                                                    –czwartek: „Godzina  Święta” na pamiątkę modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu po Mszy  św. wieczornej do godz. 20.00                                                                                                                                                                                                         – piątek: okazja do spowiedzi –rano od godz. 8.00 do 9.00
    oraz wieczorem od. 17.00 do 19.00                                                                                                                                                                               – sobota: o godz. 6.30 Msza  św. wotywna o Matce Bożej, następnie modlitwy. Do południa odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską.
  2. Za tydzień I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14.00 do Nieszporów. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.15
  3. Spotkanie z rodzicami i dziećmi, które w cyklu trzyletnim przygotowują się do I Komunii św. w przyszła niedzielę (5 lutego) o godzinie 11.30. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania  i ich rodziców również w przyszła niedzielę o godz. 18.30.
  4. Zapraszamy na Zapraszamy na pielgrzymkę do Zatoki Neapolitańskiej (Neapol, Pompeje, Salerno, Wezuwiusz i inne miejsca). Od 4 do 11 lipca br. Szczegóły w „Kawiarence” lub u ks. Rafała. Zapisy – przez formularz internetowy-  do końca lutego ze względów organizacyjnych.
  5. Spotkania formacyjne:
    – scholka dziecięca
    –sobota godz. 10.00    (poszukujemy gitarzysty)
    chór parafialny – wtorek godz. 19.00 i czwartek godz. 18.30
    – ministranci młodsi – sobota  9.30
  6. W Kawiarence w Rotundzie można nabyć książki, dewocjonalia i czasopisma katolickie, świece gromniczne.
  7. Za zmarłych pochowanych w minionym tygodniu:
    pomódlmy się: Wieczny…..