Annie Spratt /Unsplash | CC0

„UCZESTNICZĘ  WSPÓLNOCIE  KOŚCIOŁA”

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
21 VII 2024r.

1. Dzisiaj po raz 25. rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata.” Otaczamy naszą modlitwą polskich misjonarzy i misjonarki na całym świecie. W odpowiedzi na ich prośby pragniemy ofiarować im pomoc w zakupie środków transportu. Stąd też ofiary złożone na wieczornej Mszy świętej w czwartek – w dzień wspomnienia św. Krzysztofa – będą przeznaczone na ten cel.

2. Dziś o godz. 17.30 odbędą się Nieszpory niedzielne. Zapraszamy.

3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu kancelaria parafialna nie będzie czynna w czwartki, w pozostałe dni bez zmian.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy i o wstawiennictwo prosimy:

– w poniedziałek: 22-go lipca, święto św. Marii Magdaleny,

– we wtorek, 23-go lipca, święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy,

– w środę, 24-go lipca: wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

W tym dniu obchodzimy również doroczne Święto Policji Polskiej.

– w czwartek, 25-go lipca: obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła oraz wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w tym dniu po wieczornej Mszy św. nastąpi poświęcenie kierowców i pojazdów.

W tym dniu swoje patronalne święto obchodzi ks. Krzysztof. Msza święta o godzinie 18.30 będzie odprawiona w Jego intencji. Życzymy ks. Krzysztofowi wielu łask Bożych na drodze powołania kapłańskiego i zapewniamy o naszej modlitwie.

– w piątek, 26-go lipca: wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

1. Parafialny Zespół „Caritas” w lipcu ma zawieszoną swoja działalność.

2. Zapraszamy wszystkich Parafian na 44. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 3-go do 10-go sierpnia br. W zakrystii odbywają się zapisy, do grupy pielgrzymów pieszych i duchowych. Bliższe informacje na stronie internetowej pielgrzymki.