Ogłoszenia duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                OGŁOSZENIE PARAFIALNE              

                                                 13 października 2019 r.

                                            XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj:
  • Obchodzimy XIX Dzień Papieski pod znakiem 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego jest wezwanie Jezusa skierowane w Ogrodzie Oliwnym do śpiących apostołów „Wstańcie, chodźmy!” będące zarazem tytułem książki Jana Pawła II wydanej w 2004 roku. Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się też w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny. Przy wyjściu z kościoła ofiarą złożoną do puszki możemy wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiary przeznaczone są na stypendia dla ubogiej i zdolnej młodzieży.
  • II niedziela miesiąca – we Mszy Świętej o godz. 11:30 uczestniczą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. Przypominamy jednocześnie, że przygotowanie do tej uroczystości trwa trzy lata, a zatem już w klasie I rodzice winni zgłosić się z dzieckiem do kancelarii parafialnej, celem odbycia rozmowy wstępnej oraz złożenia deklaracji uczestnictwa w przygotowaniu i wypełniania zobowiązań z tego wynikających.
  • 17:30 – Nabożeństwo Fatimskie – w ramach nabożeństwa Różaniec Fatimski i procesja Światła.
   Na procesję światła przynosimy ze sobą świece.
  • 19:30 w ramach Duszpasterstwa Młodzieży Studiującej i Pracującej kolejna katecheza przygotowująca do godnego i owocnego przyjęcia Sakramentu Małżeństwa.
 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  • wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • środa – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ – głównej patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.
  • czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.
 3. W tygodniu w naszym kościele:
 • środa – godz. 17:45  – Nowenna Do M. B. Nieustające Pomocy  i spotkanie Rodziny Radia Maryja łącznie Nabożeństwem Różańcowym. Po Nabożeństwie do M.B.  Nieustającej Pomocy i Nabożeństwie Różańcowym również jedna z intencji mszalnych w intencjach Radia Maryja,  Jego Rodziny i Telewizji TRWAM
 • godz. 17:45 – piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego łącznie z Nabożeństwem Różańcowym

W  Katedrze Wrocławskiej:

 • sobota –  godz.18:30 – Eucharystia w intencji Lekarzy i Służby Zdrowia z racji ich Święta Patronalnego. Szczegółowy program na plakacie w gablotach i na stronie internetowej.
 1. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:
  • poniedziałek – Krąg Biblijny i Liturgiczny po wieczornej Eucharystii.
  • wtorek godz. 19:30 – spotkanie ministrantów starszych.
  • piątek – spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po wieczornej Eucharystii
  • piątek godz. 19:30 – spotkanie Oazy Młodzieżowej.
  • sobota godz. 9:30 – spotkanie ministrantów młodszych.
  • sobota godz. 10:30 – spotkanie scholi dziecięcej.
 2. Trwa miesiąc październik, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane będą w tygodniu o godz. 18:00, z wyjątkiem środy i piątku. W te dni różaniec o godz. 17:45 połączony z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę oraz Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego w piątek. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Prosimy, aby dzieci pierwszokomunijne uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych według następującego porządku:
  • w poniedziałki i wtorki dzieci z SP nr 90 i 17
  • w czwartki i piątki dzieci ze szkoły nr 21 z ul. Kłodzkiej
 3. Organizujemy wyjazd do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, w sobotę 19 października. Zapisy i informacje w kawiarence w Rotundzie św. Franciszka.
 4. W przyszłą niedzielę jako trzecią niedzielę miesiąca we Mszy Świętej o godz. 13:00 uczestniczy młodzież kl. VI – VIII przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
 5. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Sensem tych intencji jest zanurzenie konkretnych osób – żyjących i tych, którzy odeszli już do wieczności – w najświętszej ofierze Jezusa Chrystusa, gdyż ma ona nieskończoną wartość i skuteczność. Osobista modlitwa w konkretnej potrzebie lub za konkretną osobę ma ogromne znaczenie w życiu duchowym i nigdy nie można o niej zapomnieć. Jednak nic nie przewyższy skuteczności i mocy ofiary Jezusa Chrystusa złożonej na krzyżu i uobecnianej przez kapłana we Mszy Świętej. Msza Święta może być sprawowana za zmarłych, za żyjących oraz w intencjach związanych z różnymi sytuacjami, jakie niesie ludzkie życie. Msze Święte można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.
 6. U wejścia do naszej świątyni Rada Parafialna prowadzi kwestę na budowę organów piszczałkowych. Składając ofiarę i wpisując ją do Księgi Fundatorów ofiarodawcy otrzymują pamiątkową cegiełkę.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć w kawiarence w Rotundzie. Zachęcamy do nabywania dla dzieci „Małego Gościa”, młodzieży „Miłujcie się”,
 8. Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym
  Wtorek 15 października o godz. 10:00 na parkingu przy kościele.
  Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła..
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Kamińską, Jana Kamińskiego i Emilię Bartczuk. Za zmarłych z naszej rodziny parafialnej i zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Dobry Jezu a nasz Panie… Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,…

                                Hasło Roku Liturgicznego

BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA  !

idcie-gloscie-2

Otworzył nam bramy nieba

1. Życie, jesteś chwilą, życie tyś mym snem Życie tyś dniem krótkim, przemijasz jak cień.
Boże tu na ziemi, aby kochać Cię, Mam ten jeden dzień.
2. Kocham Ciebie, Jezu, do Twych stukam drzwi, Na ten dzień króciutki życie moje zmień.
Króluj w moim sercu, uśmiech Twój daj mi Choć na jeden dzień.
3. Czy to ważne, Panie, jakie przyjdą dnie O pomyślne jutro nie śmiem błagać Cię.
Daj mi serce czyste, w cieniu swym skryj mnie Choć na jeden dzień.
4. Dusza przy Twym sercu jak niemowlę śpi Nie odczuwam bólu i lęku, i drżeń
W Twoim Sercu, Jezu, uczyń miejsce mi Choć na jeden dzień.
5. Chcę Cię widzieć, Panie, bez zasłony raz Z dala na wygnaniu łka dusza i schnie
Odkryj teraz, proszę, Twą przemiłą Twarz Choć na jeden dzień.
6. A kiedy odejdę, gdzie Twej chwały kraj Grać Ci pośród chórów anielskich i pień
W wiecznym blasku słońca rozpocząć mi daj Wiekuisty dzień.