Sébastien Bourdon (PD)
Tak powiesz Izraelitom: Pan, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was.

24 marca 2019

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj III niedziela Wielkiego Postu:
    • w naszym kościele rozpoczynają naszym kościele parafialnym Rekolekcje Wielkopostne dla Wrocławskiej Służby Zdrowia i studentów medycyny. Nauki prowadzi ks. dr hab. Piotr Mrzygłód z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu według następującego porządku:

– w niedzielę 24 marca o godz. 10:00, 18:30 i 20:30.

– od poniedziałku do środy o godz. 8:30 i 18:30.
Zapraszamy wszystkich pracowników Służby Zdrowia, a także tych naszych parafian, którzy z różnych przyczyn nie uczestniczyli jeszcze w Rekolekcjach Wielkopostnych .

• 17:30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • dzisiaj również i w naszej Parafii Niedziela Hospicyjna.
    U wejścia do kościoła po Mszach Świętych  Wolontariusze   prowadzą kwestę  na funkcjonowanie stacjonarnego i domowego Bonifraterskiego Hospicjum
  1. W tygodniu:
    • poniedziałek – 25 marca – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tradycyjnie obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia
      na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie. Podczas Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:30 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
    • środa – godz. 18:00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    • piątek – godz. 17:30 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
    • piątek – Droga Krzyżowa o godz. 8:00 i 18:00 (dla dorosłych), godz. 17:00 (dla dzieci),
      19:30 (dla młodzieży).
  2. Spotkania formacyjne w tym tygodniu:
    • poniedziałek – godz. 17:00 – katecheza przyparafialna dla uczniów kl. VI w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
    • poniedziałek – godz. 19:30 – spotkania Oazy Dorosłych w tym tygodniu nie będzie.
    • wtorek – godz. 19:30 – spotkanie Kręgu Biblijnego.
    • wtorek – godz. 19:30 – spotkanie ministrantów starszych.
    • piątek – godz. 19:30 – spotkanie biblijno-liturgiczne Oazy Młodzieżowej.
    • sobota – godz. 9:30 – spotkanie ministrantów młodszych.
    • sobota – godz. 10:30 – spotkanie scholi dziecięcej.
  3. Chór parafialny „Franciszek” spotyka się we wtorki i czwartki o godz. 19:30. Zachęcamy nowe osoby
    do włączenia się w działalność chóru.
  4. W naszej parafii tworzy się grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy każdego, kto pragnie zbliżać się do Pana Boga i doświadczać jego miłości. Spotkania będą się odbywać w czwartki
    po adoracji Najświętszego Sakramentu ok. godz. 20:00 w Rotundzie. Zapraszamy również tych, którzy chcieliby się zawierzyć Jezusowi przez ręce Maryi wg. św. Ludwika de Montfort. Więcej szczegółów
    na plakacie.
  5. Młodzież studiującą i pracującą zapraszamy na kurs Alpha w poniedziałek 19.15. Przed kościołem Młodzież rozdaje ulotki informacyjne na temat tych spotkań.
  6. W dni powszednie Wielkiego Postu (od poniedziałku do piątku) o godz. 5:40 w naszym kościele wspólnota Drogi Neokatechumenalnej gromadzi się na Jutrznię. Zapraszamy tych naszych parafian, którzy zechcą się w tym okresie modlić poranną modlitwą Kościoła.
  7. U wejścia do naszej świątyni Rada Parafialna prowadzi kwestę na budowane organy piszczałkowe. Składając ofiarę i wpisując ją do Księgi Fundatorów ofiarodawcy otrzymują pamiątkową cegiełkę.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć w kawiarence w Rotundzie. Polecamy najnowszy numer miesięczników: „Chrystus i Ty”, „Nowe Życie” oraz „Szlachetne Zdrowie”.
  9. Organizowane pielgrzymki z naszej parafii:
    • do Kalisza – 4 kwietnia – Informacje i zapisy w kawiarence w Rotundzie.
    • do Medjugorie – 30 lipca – 11 sierpnia. Informacje i zapisy u ks. Krzysztofa.
  10. W następną sobotę (6 kwietnia) w naszej Rotundzie odbędzie się spektakl poświęcony życiu Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny w wykonaniu grupy teatralnej Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z diecezji rzeszowskiej. Szczegóły na plakacie.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Romana STOJKOWSKIEGO, Stanisławę NOWAK. Za zmarłego z naszej rodziny parafialnej i zmarłych z naszych rodzin módlmy się: Wieczny odpoczynek…

Duszpasterstwo nasze zaprasza i prosi

Hasło Roku Liturgicznego

BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA  !

idcie-gloscie-2

Otworzył nam bramy nieba

1. Życie, jesteś chwilą, życie tyś mym snem Życie tyś dniem krótkim, przemijasz jak cień.
Boże tu na ziemi, aby kochać Cię, Mam ten jeden dzień.
2. Kocham Ciebie, Jezu, do Twych stukam drzwi, Na ten dzień króciutki życie moje zmień.
Króluj w moim sercu, uśmiech Twój daj mi Choć na jeden dzień.
3. Czy to ważne, Panie, jakie przyjdą dnie O pomyślne jutro nie śmiem błagać Cię.
Daj mi serce czyste, w cieniu swym skryj mnie Choć na jeden dzień.
4. Dusza przy Twym sercu jak niemowlę śpi Nie odczuwam bólu i lęku, i drżeń
W Twoim Sercu, Jezu, uczyń miejsce mi Choć na jeden dzień.
5. Chcę Cię widzieć, Panie, bez zasłony raz Z dala na wygnaniu łka dusza i schnie
Odkryj teraz, proszę, Twą przemiłą Twarz Choć na jeden dzień.
6. A kiedy odejdę, gdzie Twej chwały kraj Grać Ci pośród chórów anielskich i pień
W wiecznym blasku słońca rozpocząć mi daj Wiekuisty dzień.